Działanie Alkoholu i jednoczesna pomoc.

Alkohol może mieć wiele różnych skutków dla człowieka. Niektóre z nich to osłabienie zdolności oceny sytuacji, zmniejszenie zahamowań i spowolnienie refleksu. Ponadto alkohol może powodować wahania nastroju, mdłości i wymioty. Nie wspominając oczywiście o równym odwodnieniu, które napotyka nas dzień później, lecz o tym za chwilę wspomnimy.
A więc od początku: Jednym z najważniejszych źródeł energii wykorzystywanych przez nasz organizm jest energia pochodząca z węglowodanów.
Węglowodany są źródłem wszelkiej zamierzonej energii i zasilają każdą komórkę naszego ciała, przy pomocy insuliny, która umożliwia komórkom wchłanianie glukozy. Alkohol nie zawiera węglowodanów, dlatego nie jest źródłem energii dla organizmu.
Spożywanie alkoholu prowadzi natomiast do stanu upojenia, a upojenie powoduje ogromne szkody w naszym organizmie.
Alkohol – toksyna, która utrudnia naturalne sposoby walki z chorobami i działanie organizmów. Wpływa na prawie każdy organ ludzkiego ciała.
Szkody wyrządzone przez spożywanie alkoholu mogą na początku wydawać się nieznaczne, ale w dłuższej perspektywie kumulują się i zamieniają w straszny koszmar dla organizmu.
A kiedy wszystkie te skutki w końcu się połączą, jest jedno zdanie, które doskonale wyjaśnia, co się dzieje: „Twoja wątroba cię zabije”

Większość ludzi, myśląc o skutkach picia alkoholu, ma na myśli jego zdolność do pogorszenia oceny sytuacji i koordynacji. Wiele osób nie wie jednak, że alkohol może mieć także poważny wpływ na zdrowie serca.

Nadmierne spożywanie alkoholu może powodować wysokie ciśnienie krwi, co z kolei może prowadzić do wielu poważnych problemów zdrowotnych, w tym chorób serca i udaru mózgu. Picie alkoholu jest główną przyczyną zgonów w Ameryce Północnej, której można zapobiec.

Jeśli niepokoi Cię spożywanie alkoholu przez Ciebie lub kogoś, kogo znasz, kto ma problem z piciem, ważne jest, abyś poszukał pomocy. Dla tych, którzy jej potrzebują, dostępnych jest wiele źródeł, w tym Anonimowi Alkoholicy i inne grupy wsparcia.

1 thought on “Działanie Alkoholu i jednoczesna pomoc.

  1. Wiadomo, że alkohol jest niezdrowy, ale w rozsądnych ilościach to fajny element rozrywkowy do spotkań.

Comments are closed.