5 najlepszych programów do tworzenia muzyki.

Programy do tworzenia muzyki to często wysoki wydatek. Podczas tego, gdy dopiero zaczyna się wkraczać w ścieżkę muzykanta i chcąc sam nagrać w domu swój utwór. Warto wybrać odpowiedni program, poniżej w późniejszym czasie może zaczniesz w nim ten ów utwór miksować i masteringować, żeby lepiej brzmiał. Dlatego, też warto dobrać odpowiedni, ale i zarazem tani a może i całkowicie za darmo taki program do nagrywania muzyki podcastów czy też do zwykłych głosowych nagrań do animacji. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych tego typu programów, które ułatwią Ci takową pracę.

5. Steinberg Cubase.

Jest, to jeden z najszybszych DAW, jakie są dostępne na rynku. Program istnieje już ponad 23 lata a jego twórcy, wciąż wprowadzają zmiany. Dodają nowe efekty, które podnoszą jakość całego to programu do tworzenia muzyki. Program ten nadaje, się do każdego rodzaju muzyki co pozwala, tworzyć w nim naprawdę wyjątkowe piosenki. Program na samym początku może wydać się dość ciężki do pojęcia przez jego wygląd i pochowane funkcję, ale jeden poradnik, który jest, dostępny na YouTube powinien, wam pomóc w szybkiej pracy przy tym programie.

4. Abelton Live.

Jest to jeden właśnie z najbardziej popularnych programów do tworzenia muzyki. Często wykorzystuje się go w profesjonalnych studiach, jak i w domowych warunkach. Program pozwala na naprawdę dobre efekty. Jednak jest on najlepszym wyborem, podczas piosenek elektronicznych.

3. Reaper.

Jest to już dość stary program, ale jest bardzo łatwy w obsłudze. Posiada on wiele to darmowych wtyczek, jak i można wgrać do niego inne wtyczki płatne lub znalezione w Internecie. Zaletą tego programu jest dość łatwy montaż muzyki w czasie jego minowania i masteringu, ale jest on też bardzo prosty w obsłudze. Nada się do domowego nagrywania. Jest też wiele poradników na YouTube związanych z tym programem. Nada się do każdego rodzaju muzyki.

2. Fl Studio.

Przeznaczony jednak do produkcji beatów, ale też można na nim nagrać piosenkę. Jest bardzo rozbudowany, ale i zarazem cięższy od swoich poprzedników. Jest to jeden z najbardziej rozbudowanych właśnie programów do tworzenia muzyki. Posiada wiele to efektów dźwiękowych, jak i w późniejszym czasie wiele plug-inów do miksu i masteringu. Warto przed produkcją na nim czegokolwiek obejrzeć parę poradników, które znajdziemy na YouTube. Program jednakże nie należy do programów łatwych.

1. Klasyk Audacity

Jest to najbardziej znany i szanowany program do tworzenia muzyki. Prosty i przejrzysty. Jednak też warto przed korzystaniem z niego wykorzystał platformę YouTube, gdzie można znaleźć wiele poradników dotyczące tego programu. Nie ma tu możliwości wgrania plug-ingów, ale moim zdaniem jest ich wystarczająco dużo, by móc zrobić odpowiedni miks i mastering po nagraniu piosenki. Prosty i łatwy w obsłudze to jego mocne strony. Nie wystrasz się jego wyglądem, niestety nie wygląda on atrakcyjnie, ale za to ma mocne strony, które warto wykorzystać.